Извозната конкурентност и регионалната соработка – главни предизвици во 2020


Анализата за македонскиот извоз, која во 2017 година, по барање на Стопанската комора на Македонија, ја изготви Виенскиот институт за меѓународни економски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ова е момент за единство, за ангажирање на сите расположливи ресурси, максимална професионалност и посветеност за да можеме сите заедно да ги надминеме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стопанска Комората е во постојана комуникација со Владата и изразува целосна подготвеност за соработка. Од таму додаваат дека потенцијалот на последиците не ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора на Македонија ги поздравува активностите за превенција од ширење на корона вирусот, затоа што врвен приоритет секако е здравјето на секој ...
| | веќе видена | слични

Прехранбените компании не можат да набават доволно заштитни маски кои им требаат при производството согласно препораките, затоа што има недостиг на маски на ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерката задолжена за економски прашања и координација со економските ресори, Мила Царовска, на средба со претставници на стопанските комори, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Направивме пресврт и разлика, од општество во кое 11 години се газеше врз достоинството на луѓето станавме општество во кое се помага на сиромашните и ...
сите 435 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 379 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 85 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му се обрати на сите вработени во администрацијата, ветувајќи им дека ќе бидат соодветно платени за нивната ...
сите 332 | | | веќе видена

Мицкоски нé лажеше дека му е грижа дека ќе се уништи партијата, а му било гајле само за некого, свој личен интерес и придобивки, велат од независната ...
сите 271 | | | веќе видена

Изминатите нeколку денови се намалува бројот на приеми споредено со тоа што беше пред десеттина дена кога имаше огромен број пациенти кои доаѓаа во болница и ...
сите 216 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во вчерашниот тв дуел со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски рече дека е подготвен да му отстапи пратеници на ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извозната конкурентност и регионалната соработка – главни предизвици во 2020

Од:
До кого (е-маил):
Порака: