Партиите ги креираат пратеничките листи


13 копии

До Државната изборна комисија до синоќа на полноќ кандидатски листи доставиле 15 коалиции и партии, најмногу од нив имаат доставено кандидатски листи за сите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вкупно 15 колаиции, односно партии, кои го исполнуваат условот за учество на парламентарните избори на 12 април до синоќа на полноќ, односно до истекот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се очекува ДИК денеска да соопшти колку коалиции и партии поднеле кандидатски листи и за колку изборни единици, како и дали и како ќе се организира гласање во ...
| | веќе видена | слични

До Државната изборна комисија (ДИК) до ноќеска на полноќ кандидатски листи за предвремените парламентарни избори на 12 април поднесоа коалицијата предводена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До Државната изборна комисија (ДИК) до ноќеска на полноќ кандидатски листи за предвремените парламентарни избори на 12 април поднесоа коалицијата предводена од ...
| | веќе видена | слични

Претставници на коалицијата „Можеме“ и на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ синоќа ги доставија листите за кандидати за пратеници во Државната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фејсбук статус на Зоран Заев, претседател на СДСМ: Секое одложување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на ...
сите 658 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 281 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Партиите ги креираат пратеничките листи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: