Македонија трпи штети од коронавирус, нова препорака за спортски натпревари без публика, дали „виси“ и дуелот Македонија-Косово?!


На предлог на епидемиолозите ќе и биде предложено на Владата да ја продолжи препораката за неодржување масовни јавни собири, а спортските натпревари да се ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

По еден родител на деца до 10-годишна возраст, кои се вработени во државни институции и во приватните фирми се ослободува од работа во наредните 14 дена, а ...
| | веќе видена | слични

Од утре во следните две недели се затвораат сите градинки, училишта и факултети. Тамара Стојкова пред Владата, каде предмалку заврши брифингот.
| | веќе видена | слични

Градинките, основните и средните училишта и сите воспитно-образовни институции да бидат затворени во наредните 14 дена, како заострена мерка поради превенција ...
| | веќе видена | слични

Само 1 ден по целосниот карантин низ цела Италија, нашата влада преземува мерки. Во денешната седница на владата во 14:00 часот министерството за здравство ги ...
| | веќе видена | слични

Македонските власти не сакаат да остават ништо на случајноста и пред ширењето на коронавирусот се одлучија за сериозни превентивни мерки, што во дадената ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде ...
сите 399 | | | веќе видена

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 664 | | | веќе видена

Додека на светско ниво бројот на заболени опаѓа, кај нас расте со брзина на светлината и достигнува рекорден број на заболени.Мерките се катастрофални, ...
сите 283 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 468 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени од коронавирусот во Чаир се должи на непочитување на превентивните мерки од страна на граѓаните кои се опуштија особено во ...
сите 215 | | | веќе видена

Убиството на Џорџ Флојд ги крена граѓаните на САД на масовни протести во кои бараат конечно да се искорени расизмот. Веќе неколку дена низ речиси сите големи ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија трпи штети од коронавирус, нова препорака за спортски натпревари без публика, дали „виси“ и дуелот Македонија-Косово?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: