Холандскиот амбасадор во посета на Уставниот суд

2 копии

Работата и функционирањето на Уставниот суд, досегашната билатерална соработка со Уставниот суд на Украина и можностите за натамошно продлабочување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Уставниот суд на Република Македонија, Сали Мурати, денеска ќе оствари средба со амбасадорката на Украина во земјава, Наталија Задорожњук. Од ...
| | веќе видена | слични

На средбата остварена на 5 март 2020 година, меѓу претседателот на Уставниот суд на Република Македонија, г. Сали Мурати и Амбасадорот на Кралството Холандија ...
| | веќе видена | слични

Судот е без образложение зошто откако еднаш судијата известител Јован Јосифовски ја повлече од дневен ред во 2014та кога на чело на судот беше Елена Гошева, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 390 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 329 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 634 | | | веќе видена

Бугарија останува останува отворена за отворен дијалог и соработка со Република Македонија, но сите состаноци мора да се одржат под одредени услови, се ...
сите 491 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 281 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска уште еднаш повтори дека не треба да биде дел од раководната структура на СДСМ во следниот период и тоа, како ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Холандскиот амбасадор во посета на Уставниот суд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: