Продолжена забраната за масовни собири во Македонија до 13. март


Сите странци кои влегуваат во земјава со посебна СМС порака ќе бидат известени за превентивните мерки за коронавирусот. За ова веќе разговаравме со мобилните ...
| | веќе видена | слични

Во медија центарот на Владата, со почеток од 13.30 часот, минисетрот за здравство, Венко Филипче и минситерот за информатичко општество и администрација, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Тестовите на коронавирус на четирите лица од Струмица, поврзани со првата пациентка, извршени вчера попладне, се негативни, соопшти утрово Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Четири лица од Струмица, сопатници од комбето на првата заболена од коронавирус, кои вчера попладне беа тестирани се негативни на вирусот, соопшти ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерството за здравство информира дека вчера попладнето на кopонавирус беа тестирани 4-те лица од Струмица – поврзани со првата пациентка. Нивните тестови ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од Министерството за здравство ја информираа јавноста дека завчера попладне на коронавирус се тестирани четирите лица од Струмица, поврзани со првата пациентка ...
| | веќе видена | слични

Нема ниту еден позитивен на коронавирус од сопатниците на првозаболената пациентка која и по вториот контролен тест покажува негативен резултат. За ова по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче, доцна синоќа преку социјалните мрежи информираше дека патниците од комбето на првозаболената пациентка со коронавирус, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде ...
сите 301 | | | веќе видена

Во своето видео обраќање на социјалните мрежи, генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски го критикуваше однесувањето на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан ...
сите 326 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 474 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 282 | | | веќе видена

„Победнички круг“ на Донал Трамп денеска, вака американските медиуми го опишаа едночасовното обраќање на јавноста на американскиот претседател по потпишувањето ...
сите 276 | | | веќе видена

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 391 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжена забраната за масовни собири во Македонија до 13. март

Од:
До кого (е-маил):
Порака: