ФАКТИ НА ДЕНОТ: Македонија е единствена држава со осуден новинар во Европа, Заев покажува нервоза и пали билборди

Македонија е единствена држава со осуден новинар во Европа, Заев во страв пали билборди, одговорност ќе има за сите, велат од ВМРО-ДПМНЕ во соопштение до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Факти кои го одбележаа денот: 1.Диаверум до владата : Не посочивте ниту еден доказ за тврдењата. Заев и Филипче сакале да спречат странска инвестиција. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
5 копии

Факти кои го одбележаа денот: 1.Оставка на Филипче, неспособноста на владата се плаќа со здравјето на граѓаните. 2.СДСМ со стари и истрошени кадри на избори. ...
| | веќе видена | слични

Факти кои го одбележаа денот: 1. Зоран Заев бега од одговорност свесен за поразот и натаму не одговара на прашањето дали ќе се повлече откако ќе загуби на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заев потрошил 2/3 од водата во браните за струја, нема да има вода за пиење и наводнување Факти кои го одбележаа денот: 1.Заев потрошил 2/3 од водата во хидро ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ за три години ја опустоши економијата. Ветија 5% раст, а остварија само 2.5% за целиот период додека се на власт. За само три години го зголемија јавниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државјаните на Северна Македонија кои овие денови доаѓаат на ревакцинација во Србија, и кои пред три месеци, на 27 и 28 март, ја примија првата доза на „Астра ...
сите 432 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник и заменик претседател на партијата ВМРО БНД, Ангел Џамбаски, на социјалните мрежи го сподели официјалниот спот на партијата кој е дел ...
сите 284 | | | веќе видена

ОТКАКО ПАНДЕМИЈАТА ГО ЗГОЛЕМИ ЈАЗОТ ПОМЕЃУ ПОНУДАТА И ПОБАРУВАЧКАТА И работодавците и вработените треба да бидат мотивирани да размислуваат за трајност на ...
сите 149 | | | веќе видена

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 89 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 53 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, придружуван од вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров, денеска оствари билатерална средба со австрискиот канцелар и домаќин ...
сите 371 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТИ НА ДЕНОТ: Македонија е единствена држава со осуден новинар во Европа, Заев покажува нервоза и пали билборди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: