Facebook дава бесплатни реклами на Светската здравствена организација

19 копии

Скопје, 11. март 2020 (ИНПРЕС) – Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните – корисници на социјалните мрежи да не споделуват и шират ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук, како место каде најлесно се шират лажните и непроверени вести од нерелевантни извори, благодарение на многубројните групи, воведоа нова алатка за ...
| | веќе видена | слични

Лажните вести кои создаваат неоснована паника имаат долгосежни последици и врз општествената состојба но и врз колективното здравје на граѓаните. Ваквите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерот на СДСМ Зоран Заев преку својот Фејсбук профил апелира граѓаните со резерва да ги земаат непроверените вести кои се пласираат за коронавирусот. – ...
| | веќе видена | слични

– Граѓаните, целокупната јавност со резерва да ги земаат лажните, непроверени и сензационалистички вести што одредени медиуми, а пред сѐ интернет портали, ги ...
| | веќе видена | слични

Како што напиша на својот твитер профил премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев, Со резерва да се земаат лажните, непроверени и сензационалистички вести ...
| | веќе видена | слични
8 копии

За да се овозможи вистински дијалог и да се придонесе кон позитивно зајакнување на демократијата во земјите низ светот, преземавме мерки да се намали ширењето ...
| | веќе видена | слични

Останато

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 165 | | | веќе видена

„Силно сме посветени на рамномерниот регионален развој на градските и на руралните средини и на развивање на стопанските дејности во регионите, истакна ...
сите 263 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 133 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 69 | | | веќе видена

Фудбалерот на Челзи, Вилијан синоќа во поразот од Вест Хем во мечот од 32. коло од шампионатот на Англија (2:3), беше двоен стрелец за „сините“. Бразилецот ...
сите 175 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со граѓаните во Тетово истакна дека на изборите на 15 јули граѓаните ќе бираат два концепти. Тој им ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Facebook дава бесплатни реклами на Светската здравствена организација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: