Пријателите на проширувањето: За датум е потребен консензус


4 копии
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска ја прими Сузане Шутц, директорка за Југоисточна Европа, Турција и државите на ЕФТА, во Министерството за надворешни ...
| | веќе видена | слични

На средбата биле разменети мислења за севкупните билатерални односи меѓу Македонија и Германија и било констатирано дека се карактеризираат со искрено ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонскиот претседател Стево Пендаровски во интервјуто што го даде за една од водечките ТВ станици во регионот, белградската ТВ Н1, изјави дека очекува ...
| | веќе видена | слични

-Сметам дека условите се доста зрели за да добиеме датум за преговори и барем да го отстраниме ова прашање од агендата. Како и да е, во однос на вториот пакет ...
| | веќе видена | слични

Сметам дека условите се доста зрели за да добиеме датум за преговори и барем да го отстраниме ова прашање од агендата, вели македонскиот претседател Стево ...
| | веќе видена | слични

„Се надеваме и очекуваме дека Советот на ЕУ ќе ја поправи грешката и ќе ја искористи можноста за време на состанокот на министрите овој месец и ќе отвори ...
| | веќе видена | слични

Американската амбасадорка Кејт Барнс, во интервју за „360 Степени“, рече дека очекува процесот за членство на земјава во НАТО да биде комплетиран и С. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во четврток, на 12 март, германскиот државен секретар за европски работи Михаел Рот ќе учествува на дебатата во Комитетот за европски работи на холандскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека цел свет ја минува и втората фаза од вакцинирањето, македонските граѓани уште се молат за вакцини. Ги чекавме премногу долго, а кога мал дел од нив ...
сите 160 | | | веќе видена

Главниот координативен кризен штаб го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести и врз основа на епидемиолошките текови и состојби во државата, ...
сите 238 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 113 | | | веќе видена

Додека ние објавуваме скандал со набавка на противпожарна скала од 1.7 милиони евра, двојно повеќе од таа во Загреб, замислете зетот на секретарот на Шилегов ...
сите 211 | | | веќе видена

Вакциналните пунктови имаат толеранција за граѓаните кои ќе го испуштат терминот за вакцинирање. „А1он„ од Министерството за здравство побара објаснување како ...
сите 351 | | | веќе видена

Одбележувајќи го Светскиот ден за слобода на медиумите – 3 мај, денес во услови на светска здравствена криза, повеќе од кога и да е претходно стана јасно ...
сите 111 | | | веќе видена

Австралискиот министер за имиграција, државјанство, мигрантски услуги и мултикултурни односи Алекс Хоук ги прифати укажувањата од македонската заедница и ѝ ...
сите 28 | | | веќе видена

Кинеската ракета „Долг марш 5Б“ привлекуваше глобално внимание во текот на изминатата недела додека експертите внимателно ја следеа нејзината траекторија, ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пријателите на проширувањето: За датум е потребен консензус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: