Две лица каснати од кучиња во Скопје

4 копии
2 копии
2 копии
2 копии

Непознат сторител со употреба на сила и подесне алат насилно ја отворил влезната врата на црквата „Св.Пророк Илија“ во село Митрашинци, беровско и одзел пари. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Вчеравечер во 21: 20 часот во СВР Скопје, Ј.П.(43) од Скопје пријавила дека околу 18: 30 часот во кругот на училиште на ул.„Вера Јоциќ“ нејзината 17-годишна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

На подрачјето на Центар полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение ...
сите 461 | | | веќе видена

Бугарија го потврди својот став за европската перспектива на Република Македонија на денешниот редовен состанок на Советот за општи работи во Луксембург, ...
сите 486 | | | веќе видена

Иако се уште нема официјално владино соопштение, министерот за финансии Фатмир Бесими преку фејсбук информираше дека Владата го усвоила предлогот на ...
сите 289 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две лица каснати од кучиња во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: