Прес-конференција на Мицкоски


4 копии

Лидерот на СДСМ Зоран Заев се пофали вчера дека коалицијата „Можеме„ е најголемата предизборна коалиција откако, покрај традиционалните партнери, на неа се ...
| | веќе видена | слични

На кој е предвидено  потпишување на договорот за заеднички настап на коалицијата „Можеме“.. На договорот параф ќе стават претставници на 24 партии, а во име на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска во 13 часот ќе потпише Договор за коалиција за „Обнова на Македонија“.Истата свеченост ќе се одржи во 13 часот во хотелот „Континентал“ во ...
| | веќе видена | слични

Вечерва во 21:00 часот, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе се обрати на прес конференција за кандидатските листи на пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и ...
| | веќе видена | слични

ВМРО НП на екс премиерот и прв претседател на ВМРО-ДПМНЕ Љубчо Георгиевски добива свој претставник во македонското Собрание, пишува поглед.мк. Имено, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На синоќешниот Конгрес на СДСМ, каде се утврдуваа листите на Коалицијата, присутни беа и Љубчо Георгиевски и Љубе Бошкоски, пренесува „ “. Претседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерите на ВМРО-НП и Обединети за Македонија, Љубчо Георгиевски и Љубе Бошкоски се присутни како гости на Конгресот на СДСМ, кој се одржува денеска во хотелот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 7.861 болни и немоќни лица го оствариле правото на глас денеска на вториот ден од гласањето на предвремените парламентарни избори. Што се однесува до ...
сите 717 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 475 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 233 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прес-конференција на Мицкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: