ВМРО-ДПМНЕ: Оваа влада единствено сервираше на граѓаните лажни ветувања


Датумот за отпочнување на преговори за членство во ЕУ, Македонија требаше да го добие многу порано. Единственото нешто кое СДСМ го направи изминатите три ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јавноста се увери дека во ВМРО-ДПМНЕ ништо не е променето, кандидатската листа е истата груевистичка кадровска политика која нуди обнова на режимот и враќање ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Власта на Заев е неспособна и криминална. Зоран Заев е виновен зошто Македонија 3 години се движи во погрешна насока. Неспособноста на Заев и неговата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук објави видео во кое порачуваат дека заедно ќе донесат иднина во која што веруваат.„Прво ќе те потценат.После ќе те игнорираат.После ќе те ...
| | веќе видена | слични

Неспособноста на Заев и неговата криминална власт 3 години не турка кон дното и на македонскиот народ му донесе само неправди и порази. Граѓаните живеат во ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија” вечерва во Македонската филхармонија на конвенција ги претставија кандидатите за пратеници на предвремените ...
| | веќе видена | слични

Носителите и пратениците ќе бидат дел од Парламентот, таму каде што добиле доверба од народот. Ние не ставаме луѓе кои после ќе избегаат во извршната власт. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на партиската конвенција за промоција на кандидатските листи во својот говор истакна дека лагите на власта се ...
| | веќе видена | слични

Најголемата предизборна коалиција до сега „Можеме“ препознава важност државата да продолжи по вистинскиот пат, тоа и ќе се случи. Нема враќање назад. Со ваква ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
сите 257 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска му соопшти на американскиот претседател Џо Бајден дека Израел „прави се за да избегне повреда на луѓе кои не се ...
сите 337 | | | веќе видена

„Унгарија е безусловен и посветен поддржувач на евроатлантските интеграции на Северна Македонија. Дадовме безусловна поддршка и за вашето членство во НАТО, и ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Оваа влада единствено сервираше на граѓаните лажни ветувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: