Милионски отштети за исклучените од парно?

Купувачите на магистерски, кои на приватни лица и на консултантски фирми им плаќаат пари за да им биде изработена магистерска теза, формално, на хартија, не ...
| | веќе видена | слични

Во утрешниот број на печатеното издание на весникот „Слобден печат“ читајте за заболената директорка на Клиниката за кожни болести во Скопје. Директорката ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи можат да се најдат огласи за изработка на семинарски, дипломски работи, магистерски трудови, дури и докторски дисертации за одреден ...
| | веќе видена | слични

Во утрешниот број на печатеното издание на весникот „Слободен печат“ читајте за мигрантите на грчко-турската граница за кои австрискиот канцелар Курц рече дека ...
| | веќе видена | слични

Во утрешниот број на печатеното издание на весникот „Слободен печат“ читајте за дали државата има капацитет за лекување на болните од коронавирусот. Во новото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се знае кога ќе стигнат останатите 194.000 дози од руската вакцина „спутник“ кои Владата ги нарача во февруари во директни преговори со рускиот ...
сите 670 | | | веќе видена

Интензивна дипломатска активност се одвива овие денови на македонските владини претставници за одржување на првата меѓувладина конференција со ЕУ. Владата во ...
сите 795 | | | веќе видена

Камер Идризи, кој има 43 години е убиен во синоќешното пукање во скопската населба Бутел 2, се дознава неофицијално, иако полицијата се уште не ја потврди ...
сите 49 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 81 | | | веќе видена

Македонија заедно со Албанија доби поддршка за отворање на преговорите за членство од министрите за надворешни работи на членките на Групата седум индустриски ...
сите 94 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 209 | | | веќе видена

Да бидеме искрени пред граѓаните, тие добро ги следат сите чекори наши како политичари и вреди да се спомне дека доколку барем за миг ВМРО-ДПМНЕ и ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милионски отштети за исклучените од парно?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: