Полицајци си разменувале фотографии од местото каде загина Коби Брајант

Претставник на Полицијата на Лос Анџелес денеска соопшти дека осум полициски службеници признале дека поседуваат фотографии од местото на хеликоптерската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По трагичната смрт на кошаркарската легенда Коби Брајант и неговата 13- годишна ќерка Џиана- Џиџи, на ѕидовите низ Лос Анџелес се појавија многу мурали со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светот се уште тагува по трагично починатиот Коби Брајант кој на 26. јануари оваа година загина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија. Бројни мурали, видеа, ...
| | веќе видена | слични

Шерифот на Лос Анџелес, Алекс Вилануева изјави дека им наредил на своите вработени да ги избришат сите фотографии направени на местото на хеликоптерската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерката на Нов Зеланд, Џакинда Ардерн, изјави дека е ужасната од смртта на Џорџ Флојд, изразувајќи задоволство што граѓаните на нејзината земја изразија ...
сите 408 | | | веќе видена

Речиси една недела мина откако по посебени протоколи угостителските објекти ги отворија вратите за посетителите, но според тоа што може да се забележи повеќето ...
сите 287 | | | веќе видена

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 158 | | | веќе видена

Да се оди на избори или не прашање е сега. Шекспировата дилема во македонски услови на пандемија се наметнува поради зголемениот број на заболени и починати од ...
сите 504 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицајци си разменувале фотографии од местото каде загина Коби Брајант

Од:
До кого (е-маил):
Порака: