Жбогар за тв 24: Ѕвездите и се наклонети на Македонија на следниот Европски Совет во март

После позитивниот европски извешта а пред одлуката на европскиот совет за датум за преговори за земјава, евроамбасадорот Самуел Жбогар за тв 24 порачува дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Работата и функционирањето на Уставниот суд, досегашната билатерална соработка со Уставниот суд на Украина и можностите за натамошно продлабочување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Верувам дека ѕвездите конечно се местат. Но, имајќи го предвид искуството од октомври и дека живееме во време на предизвици, ништо не е сигурно додека тоа не ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Уставниот суд на Република Македонија, Сали Мурати, денеска ќе оствари средба со амбасадорката на Украина во земјава, Наталија Задорожњук. Од ...
| | веќе видена | слични

На средбата остварена на 5 март 2020 година, меѓу претседателот на Уставниот суд на Република Македонија, г. Сали Мурати и Амбасадорот на Кралството Холандија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 490 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски на новинарско прашање околу убиството кое што вчера се случи во Бутел, истакна дека станува збор за човек со ...
сите 345 | | | веќе видена

Во организација на министрите за надворешни работи на Грција и Романија, Никос Дендиас и Богдан Ауреску, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и ...
сите 576 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи вчера доцна вечерта излезе со демант дека во населбата Ченто имало пукање и убиство, како што објавија одредени портали, а ...
сите 81 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува со помош и поддршка за домашната економија, истакна портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска. Таа потсети дека се објавени ...
сите 162 | | | веќе видена

„Унгарија е безусловен и посветен поддржувач на евроатлантските интеграции на Северна Македонија. Дадовме безусловна поддршка и за вашето членство во НАТО, и ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жбогар за тв 24: Ѕвездите и се наклонети на Македонија на следниот Европски Совет во март

Од:
До кого (е-маил):
Порака: