Уредите ви траат колку и нивната гаранција? ЕУ на ова му застанува на патот!

Европската комисија наскоро ќе претстави акционен план со кој ќе се најават нови мерки – закони кои ќе обезбедат издржливост на домашните уреди.Бидејќи го ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) ги интензивираше активностите за заштита на правата на потрошувачите при on line продажба на прехранбени производи, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Граѓаните да внимаваат при купување на прехранбени производи преку интернет и да вршат проверка особено на производите како додатоци во исхраната, храна за ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ ) ги интензивира активностите за заштита на правата на потрошувачите при електронска, односно таканаречена „онлајн“ ...
| | веќе видена | слични

Кога во маркет ќе ви спакуваат 50 грама салама во пластична или алуминиумска тацна, знајте дека сте ја купиле најскапата амбалажа на светот! Хигиенското ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Како прва помеѓу “Colgate“ пастите за заби, новата паста на предната страна на пакувањето ги прикажува и објаснува сите состојки и нивната намена; - ...
| | веќе видена | слични

Останато

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 719 | | | веќе видена

Со оваа динамика на лажење на министерот за здравство, Венко Филипче, едно е јасно – граѓаните тешко дека ќе видат вакцина наскоро, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 414 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 481 | | | веќе видена

Не е исклучена можноста за нови рестрикции, но засега нема да има, изјави министерот за здравство Венко Филипче откако во изминатиот период се бележи благ ...
сите 468 | | | веќе видена

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 854 | | | веќе видена

Без оглед на политичката конфигурација во Бугарија по изборите, дали во владата ќе доминира ГЕРБ или БСП, дали ВМРО ќе учествува во владата или не, убеден сум ...
сите 291 | | | веќе видена

Од утре почнува попишувањето на одредени категории граѓани како вработените во дипломатско-конзуларните претставништва и нивните семејства, на дијаспората, ...
сите 336 | | | веќе видена

Петар Богојески од Македонски концепт вели дека е изненаден од тоа како екс премиерот Љупчо Георгиевски површно зборува и нуди решение за сериозно прашање како ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уредите ви траат колку и нивната гаранција? ЕУ на ова му застанува на патот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: