Од СДСМ до Јавното обвинителство доставија документи и докази за како што велат расипничкото раководење на Христијан Мицкоски со ЕЛЕМ

Документите кои биле доставени до СДСМ, за сторено кривично дело,поточно за, како што велат од СДСМ ,испумпување пати на граѓаните од страна на Христијан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 6. март 2020 (ИНПРЕС) – Директорката на НУ „Охридско лето“, Наташа Поповиќ срамно, грубо и арогантно се обиде да ја манипулирa охридската и македонската ...
| | веќе видена | слични

Во целост ги отфрламе обвинувањата изнесени на денешната прес-конференција на општинската ВМРО ДПМНЕ а во врска со незаконското работење на директорката на ...
| | веќе видена | слични

Кога веќе Костадинов отиде во обвинителство покрај целосните изнесени невистини за Панче Тошковски да одговори дали ја праша Рускоска: Зошто обвинителство ...
| | веќе видена | слични

Како што најавивме деновиве, документите кои што беа доставени до нас како партија , а кои што сме уверени дека претставуваат сериозни индиции за сторено ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 3. февруари 2020 (ИНПРЕС) – СДСМ секојдневно лицемерно зборува за плати и финансиски средства, а без ни малку совест ги остава граѓаните без основната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Интензивна дипломатска активност се одвива овие денови на македонските владини претставници за одржување на првата меѓувладина конференција со ЕУ. Владата во ...
сите 691 | | | веќе видена

Хамас соопшти дека истрелал 130 ракети кон Израел денеска, вклучително и кон центарот на државата, како одмазда за ударот врз повеќекатницата во Газа. Во Тел ...
сите 218 | | | веќе видена

Камер Идризи, кој има 43 години е убиен во синоќешното пукање во скопската населба Бутел 2, се дознава неофицијално, иако полицијата се уште не ја потврди ...
сите 47 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 82 | | | веќе видена

„Откако 11 години системски го уништуваше образованието, денес ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со реформите што носат модерен и ефикасен образовен систем.Затоа ...
сите 250 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 211 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од СДСМ до Јавното обвинителство доставија документи и докази за како што велат расипничкото раководење на Христијан Мицкоски со ЕЛЕМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: