ВМРО-ДПМНЕ: Кога веќе Костадинов отиде во обвинителство дали ја праша Рускоска зошто молчи за криминалот на Заев


Кога веќе Костадинов отиде во обвинителство покрај целосните изнесени невистини за Панче Тошковски да одговори дали ја праша Рускоска: Зошто обвинителство ...
| | веќе видена | слични

Наместо визија за просперитет и напредок, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски на граѓаните во третата изборна единица им го понуди Игор Јанушев, близок соработник ...
| | веќе видена | слични

Целосно безидејна и заробена од криминалните структури, ВМРО-ДПМНЕ нема што да им понуди на граѓаните освен добропознатите извршители на бегалецот од правдата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

СДСМ со пратеничките листи не нуди ништо ново освен продолжение на политичката кариера на криминалната банда која е на власт веќе три години. Истрошените кадри ...
| | веќе видена | слични

 Истрошените кадри на СДСМ не се способни за ништо друго освен криминал, економски колапс и неспособност да се остварат дадените ветувања пред граѓаните.  СДСМ ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ова е листа за пораз. Заев настапува со стари истрошени и компромитирани кадри на кој сака да им обезбеди пратенички имунитет зошто така мислат дека нема да ...
| | веќе видена | слични
6 копии
7 копии

СДСМ оди на избори со стари и истрошени кадри од времето на транзицијата. Ова е тим за пораз на Зоран Заев во кој нема ниту еден свеж кадар. Ова се сите луѓе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ставовите на претседателот Стево Пендаровски за настаните од 27 април се кристално јасни на македонската јавност и тие воопшто не зависеа од средбата со ...
сите 267 | | | веќе видена

Македонија го одработи својот дел од обврските. Време е ЕУ да испорача, без одложување, бидејќи секоја поинаква одлука ќе го наруши кредибилитетот на ЕУ пред ...
сите 550 | | | веќе видена

Ефикасноста на кинеската вакцина „Синовак“ е многу поголема од педесет отсто, уверува министерот за здравство Венко Филипче. Во текот на овој месец од оваа ...
сите 199 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 113 | | | веќе видена

Додека ние објавуваме скандал со набавка на противпожарна скала од 1.7 милиони евра, двојно повеќе од таа во Загреб, замислете зетот на секретарот на Шилегов ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Кога веќе Костадинов отиде во обвинителство дали ја праша Рускоска зошто молчи за криминалот на Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: