Министерот Чулев во Љубљана на средба со словенечкиот министер Поклукар

Како што соопшти МВР, на средбата покрај заедничката констатација за досега извонредните билатерални односи меѓу двете земји, но и меѓу двете институции, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Припадниците на полицијата патролно ги контролираат лицата на кои им е одредена мерка изолација поради коронавирусот. На граничните премини тие делат ...
| | веќе видена | слични
10 копии
5 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека наскоро се очекува да пристигнат обрасците за пасоши, по што како што рече, ќе бидат ангажирани ...
| | веќе видена | слични

Граничната полиција продолжува да контролира пристигнување на патници од земји со заболени од коронавирус на 5-те гранични премини и двата аеродрома. Се делат ...
| | веќе видена | слични

На граничните премини тие делат информативни флаери, а врз основа на увид во патните исправи доколку проценат или доколку сам се пријави одреден граѓанин, наш ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата со корона вирусот направи тотален хаос во целиот свет, а главоболки создаде и на македонските власти и граѓани. Техничкит министер за внатрешни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одделението на Државниот пазарен инспекторат од Куманово ќе биде затворено, бидејќи еден од инспекторите е позитивен на ковид-19, соопшти денеска директорот на ...
сите 232 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, соопшти дека имал телефонски разговор со претседателот на Европската народна партија и поранешен претседател ...
сите 455 | | | веќе видена

Прогнозите се дека ќе имаме поинаква многу подобра слика за состојбата со Ковид-19 во земјава до крајот на оваа недела, но ова го кажувам повторно со резерва ...
сите 299 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 289 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок донесе предлог да биде воведен полициски час во Скопје, Штип, Куманово со Липково и Тетово од утре во 21 ...
сите 66 | | | веќе видена

Иако после 19.00 часот пазарните инспектори треба да бидат придружувани од полицајци, тие на „Боемска улица“ во скопско Дебар Маало, каде што го затекнале ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерот Чулев во Љубљана на средба со словенечкиот министер Поклукар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: