Министерот за внатрешни работи Чулев на работна средба со словенечкиот министер Поклукар

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска во Љубљана, имаше работна средба со својот домаќин, министерот за внатрешни работи на Република Словенија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граничната полиција продолжува да контролира пристигнување на патници од земји со заболени од коронавирус на 5-те гранични премини и двата аеродрома. Се делат ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Две кривични пријави за премиерот Оливер Спасовски најави министерот за внатрешни работи Наќе Чулев. Двете се однесуваат на периодот кога тој беше на чело на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Припадниците на полицијата патролно ги контролираат лицата на кои им е одредена мерка изолација поради коронавирусот. На граничните премини тие делат ...
| | веќе видена | слични

На граничните премини тие делат информативни флаери, а врз основа на увид во патните исправи доколку проценат или доколку сам се пријави одреден граѓанин, наш ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата со корона вирусот направи тотален хаос во целиот свет, а главоболки создаде и на македонските власти и граѓани. Техничкит министер за внатрешни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со завршување на вонредната состојба продолжуваат сите изборни дејствија. Одлуката е на претседателот дали ќе продолжи. Ние до крајот на неделата мораме да ги ...
сите 338 | | | веќе видена

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти. Во последното деноноќие има 25 нови случаи на Ковид-19 и тројца починати, информира ...
сите 556 | | | веќе видена

Д-р Ристо Симеонов, детски хирург, изведе успешна бубрежна трансплантација на пациент со вродена аномалија – валвула на задна уретра. Интервенцијата ја изведе ...
сите 85 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 122 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерот за внатрешни работи Чулев на работна средба со словенечкиот министер Поклукар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: