Чулев на средба словенечкиот колега Поклукар

„Бујрум во четврта изборна единица да видиме колку те сака народ“ – постирал Тони Митев како реакција на изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ...
| | веќе видена | слични

Иако ризикот е голем, техничкиот министер за внатрешни работи смета дека натпреварот Македонија-Косово може да се игра со публика. Сепак, како што кажа Чулев ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Како што се наближува натпреварот помеѓу Македонија и Косово на 26. март така течат и подготовките на МВР. Ако коронавирусот не ги расипе плановите Арената ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев смета дека бараж натпреварот од Лигата на Нациите помеѓу Македонија и Косово кој треба да се игра на 26 март на ...
| | веќе видена | слични

Дали натпреварот ќе се игра без публика поради потенцијална опасност од корона вирусот тој вели дека ќе одлучи Управувачкиот комитет предводен од министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Соработката помеѓу двете министерства е на високо професионално и пријателско ниво, веќе долги години наназад. Воедно, што е особено важно, искрено верувам ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 524 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 252 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 93 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 80 | | | веќе видена

Подгорица, 29. мај 2020 (Inpress) – Националното координативно тело на Црна Гора, синоќа по предлог на Институтот за јавно здравје одлучи дека од 1-ви јуни ќе ...
сите 169 | | | веќе видена

По убиството на Афроамериканецот Флојд за време на неодамнешната интервенција на полицијата во Минеаполис, цела Америка се крена на нозе.Покрај првичните ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чулев на средба словенечкиот колега Поклукар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: