ВМРО-ДПМНЕ: Република Македонија заслужи да добие датум за отпочнување преговори за членство во ЕУ многу порано


Република Македонија заслужи да добие датум за отпочнување на преговори за членство во ЕУ многу порано. Граѓаните не треба да бидат казнети и да ја плаќаат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска заедно со Стефан Андоновски, советник за меѓународна политика се сретна со членот на Бордот на директори на ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

„Извршителот Мицкоски не може да се ослободи од стегите и влијанието на својот ментор од Будимпешта Никола Груевски. Мицкоски дури ни листите за кандидати за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

СДСМ со оваа програма ја покажува разликата од ВМРО-ДПМНЕ. Не сме и никогаш нема да бидеме исти со ВМРО-ДПМНЕ, рече лидерот на СДСМ Зоран Заев на 24 Конгрес на ...
| | веќе видена | слични

„Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ имаат одбрана на криминал, лажни вести и стара режимска матрица. Ние имаме визија, работа и резултати. Тие се за полошо, ние сме за ...
| | веќе видена | слични

Во ВМРО-ДПМНЕ ништо не е сменето, тие го бранат криминалот на Груевски, изјави вечерва претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во својот говор на 24. конгрес на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 275 | | | веќе видена

Во Македонија опстојува оптимизмот за надминување на блокадата на Софија на патот на евроинтеграциите, особено по понудените идеи од Грција кои би можеле да ...
сите 725 | | | веќе видена

СЕ ОТВОРИ ЈУЖНАТА ГРАНИЦА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ Се отвори конечно грчката порта за македонските граѓани, откако многу Макледонци уште рано утринава тргнаа, но не ...
сите 624 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 277 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Република Македонија заслужи да добие датум за отпочнување преговори за членство во ЕУ многу порано

Од:
До кого (е-маил):
Порака: