НЛБ: Сè уште не сме одлучиле дали да ќе го задржиме брендот Комерцијална банка


Блаж Бродњак, претседател на Извршниот одбор на Нова Љубљанска банка во Словенија, изјави дека банката која направи огромна капитална инвестиција со купувањето ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во текот на 2019 година успешно беше завршен процесот на превземање на Охридска банка, со што Банката стана дел од реномираната Штаермеркише Банк и Шпаркасен, ...
| | веќе видена | слични

Колумна на проф. д-р Марјан Бојаџиев, директор на Универзитет Американ Колеџ - Скопје Посветено на проф. Клејтон Кристенсен, гуру на менаџмент науката (1952 - ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонија и Скопје се петтата држава и четириесетиот град во кои ќе работи. На македонскиот пазар влегува со инвестиција од 2 милиона евра и во старт отвора ...
| | веќе видена | слични

За да обезбеди повисок стандард и повеќе услуги за клиентите УНИБанка во својот асортиман производи го воведе и животното осигурување. Во следниот период, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зголемувањето на бројот на дијагностицирани во изминатите денови се должи на непочитување на рестриктивните мерки од претходната фаза рече вечерва техничкиот ...
сите 306 | | | веќе видена

Датумот на изборите е детерминиран со уредбата со законска сила која има важење до завршување на вонредната состојба. Во оној момент кога ќе заврши вонредната ...
сите 426 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето на граѓаните, соопшти министерот за ...
сите 235 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, три месеци по дијагностицирањето на првиот случај со коронавирусот во нашата држава, оцени дека епидемијата е целосно ...
сите 245 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 227 | | | веќе видена

Едно е што мисли власта, а друго е што говорат бројките. Ние немаме успешно справување со кризата кога сме рекордери во регионот по починати лица на милион ...
сите 104 | | | веќе видена

Само Костадин Костадинов може да излезе и да бара брзи избори во ден кога имаме 3 нови мртви од коронавирус, се вели со соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.Во ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЛБ: Сè уште не сме одлучиле дали да ќе го задржиме брендот Комерцијална банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: