Маск: Кинеската економија ќе биде двојно поголема од американската

Таа, според „Бизнис инсајдер“, ги доставила деталите за нивниот идентитет и методите на работа до странски државјанин за кој постои сомневање дека имал врски ...
| | веќе видена | слични

Министерството за правда на САД ја објави преведувачката Маријам Тахa Томпсон (61) којашто работи во Пентагон, поради ширење на информации за американските ...
| | веќе видена | слични

Министерството за правда ја обвини преведувачката Маријам Таху Томпсон (61), која работи во Пентагон, за ширење на информации за американските шпиони.Таа, ...
| | веќе видена | слични

Извршниот директор на Tesla и SpaceX, технолошкиот иноватор Илон Маск, предвидува дека кинеската економија на крајот двојно или тројно ќе ја надмине ...
| | веќе видена | слични

Останато

Можно ли е 5 ти јули да биде заеднички прифатлив термин за одржување на изборите. Во исчекување на нова лидрска, но и поместување на позиции. O д Мала Речица ...
сите 691 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 280 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил ...
сите 168 | | | веќе видена

„Мерките кои треба да се исполнат за да отворат угостителските објекти се ригорозни“, порачуваат од Туристичко-угостителската комора.Од таму порачуваат дека се ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маск: Кинеската економија ќе биде двојно поголема од американската

Од:
До кого (е-маил):
Порака: