Граѓанското движење „Но Пасаран“ ќе бара и одговорност од судиите и целосно обесштетување


Исклучените граѓани од системот за парно греење се во право – ова е пресудата на Европскиот суд за човекови права во Стразбур. Оштетените сега може да ја тужат ...
| | веќе видена | слични

Во утрешниот број на печатеното издание на весникот „Слобден печат“ читајте за заболената директорка на Клиниката за кожни болести во Скопје. Директорката ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи можат да се најдат огласи за изработка на семинарски, дипломски работи, магистерски трудови, дури и докторски дисертации за одреден ...
| | веќе видена | слични

Во утрешниот број на печатеното издание на весникот „Слободен печат“ читајте за мигрантите на грчко-турската граница за кои австрискиот канцелар Курц рече дека ...
| | веќе видена | слични

Во утрешниот број на печатеното издание на весникот „Слободен печат“ читајте за дали државата има капацитет за лекување на болните од коронавирусот. Во новото ...
| | веќе видена | слични

Ние подобро од западните земји разбираме каква е ситуацијата кај вас и дека треба да ви дадеме шанса да се приклучите на ЕУ. Разочарани сме што преговорите не ...
| | веќе видена | слични

Останато

Камер Идризи, кој има 43 години е убиен во синоќешното пукање во скопската населба Бутел 2, се дознава неофицијално, иако полицијата се уште не ја потврди ...
сите 49 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 81 | | | веќе видена

Интензивна дипломатска активност се одвива овие денови на македонските владини претставници за одржување на првата меѓувладина конференција со ЕУ. Владата во ...
сите 146 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 211 | | | веќе видена

„Откако 11 години системски го уништуваше образованието, денес ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со реформите што носат модерен и ефикасен образовен систем.Затоа ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓанското движење „Но Пасаран“ ќе бара и одговорност од судиите и целосно обесштетување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: