СУДОТ ВО СТРАЗБУР ПРЕСУДИ: Исклучените од прано СЕ ВО ПРАВО!


3 копии

Регулаторната комисија за енергетика предлага секој парно корисник задолжително да мора да вгради калориметар, кој ќе може да го исплаќа на рати. Комисијата ...
| | веќе видена | слични

Колку сте се грееле, толку ќе платите. Ако сакате потопли домови, ќе мора повеќе да го одврзете ќесето, во спротивно, ќе ви биде малку поладно. Иако е можеби ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги предлага измени во Законот за градење со што ќе се обезбеди задолжително при издавање на одобрението за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Регулаторна комисија за енергетика бара во Законот за градење, при издавање на одобрение за градба, покрај урбанистички план, точно да биде наведено со што ќе ...
| | веќе видена | слични

При издавање на одобрението за градење точно да се наведе како ќе се грее објектот, бара Регулаторната комисија за енергетика. Од таму денеска најавија дека ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пријавените за вакцина најдоцна до понеделник ќе добијат термин, на кој пункт и во колку часот ќе бидат вакцинирани, тврди министерот за здравство Филипче. ...
сите 566 | | | веќе видена

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
сите 610 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израел за 40 минути истрела 450 ракети кон Појасот Газа. Бројот на загинати Палестинци скокна на 119 луѓе. Меѓу жртвите има голем број малолетни деца и жени. ...
сите 347 | | | веќе видена

Не смееме 50 илјади граѓани, семејства да ги оставиме без покрив над глава и ние мора да носиме одлуки, решенија на проблемите кои се генерациски, изјави ...
сите 201 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СУДОТ ВО СТРАЗБУР ПРЕСУДИ: Исклучените од прано СЕ ВО ПРАВО!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: