Најлоша недела за европските акции од 2008 година

Инвеститорите кои играат на падот на американските акции остварија значајни добивки во текот на последните продажби, бидејќи пазарите се намалија поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ширењето на корона вирусот кој предизвикува голем застој во економијата, особено со потрошувачката и побарувањата во Кина донесе голем пад на вредноста на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поради сериозниот пад на вредноста на акциите на светските берзи заради коронавирусот вкупната сума со која 500-те најбогати луѓе на планетата неделава беа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бројот на заболени со новиот коронавирус во светот надмина еден милион. Најголем број заболени има во САД, Италија и Шпанија. Во земјава вчера се регистрирани ...
сите 649 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 124 | | | веќе видена

Видеото што ја згрози јавноста, во кое двајца млади насилници тепаат беспомошна девојка, најверојатно ќе заврши со нивен притвор, откако тоа денеска го побара ...
сите 137 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Македонија како 30. членка на Алијансата. Во седиштето на НАТО во Брисел од ...
сите 247 | | | веќе видена

Стапуваат во сила уредбите на Владата со кои се овозможува директна финансиска помош со исплата на плата од 14.500 денари за април и мај, мерка со која може да ...
сите 486 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вели дека нашата земја добро се справува со корона вирусот и оти сме добар премиер. Доказ за тоа е што многу од амбасадорите решиле ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најлоша недела за европските акции од 2008 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: