Анализа: Популистичко трошење- генерациски долгови


Економскиот раст од 3,6% минатата година, ги надминал владините прогнози а е резултат на добрите економски политики, тврди премиерот Спасовски. За 2, 5 години, ...
| | веќе видена | слични

Вкупниот раст на домашниот бруто-производ за 2019 година изнесува 3,6% што ја надминува проектираната стапка од 3,5%. Растот, пак, на БДП во последниот квартал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ за три години ја опустоши економијата. Ветија 5% раст, а остварија само 2.5% за целиот период додека се на власт. За само три години го зголемија јавниот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Растот на БДП од 3,4 проценти во последниот квартал лани и вкупниот раст за целата година од 3,6 проценти, ја надминува проектирата стапка од 3,5 проценти и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на охридската болница, Славица Малеска во изјава за „А1он“ вели дека не гледа вина кај неа за случувањата со стружанката која почина од ...
сите 161 | | | веќе видена

Министерството за здравстсво апелира до граѓаните да не се стигматизираат и осудуваат луѓето кои се сместуваат во државен карантин. Се работи за наши граѓани ...
сите 437 | | | веќе видена

Тестирање за коронавиросот од денеска во Скопје ќе се врши во Поликлиника Чаир, а до крајот на неделава и во Поликлиниката „Млин Балкан“. Уште два пункта ќе ...
сите 274 | | | веќе видена

Поранешниот гувернер Петар Гошев во интервју за НОВА ТВ вели дека не гледа солидарност и правичност во најаветите економски мерки. На прашањето дека „Заев ...
сите 276 | | | веќе видена

Еве колку Владата треба да издвои средства за да го исполни ветувањето на Заев дека Македонија ќе биде земја со најголем износ на средства по глава на жител во ...
сите 265 | | | веќе видена

Странски државјанин е откриен на улица на подрачјето на Тетово, за време на полицискиот час, инфомираат од СВР Тетово. Според тетовска полиција се работи за ...
сите 517 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 396 | | | веќе видена

За време на полицискиот час којшто во сабота и недела почнува од 16 часот и трае до 5 часот следното утро производствените погони и фабрики можат да го ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анализа: Популистичко трошење- генерациски долгови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: