Заев во „Само вистина“: СДСМ е во победничка коалиција на партии од сите етнички заедници обединети околу иднината

„Конечно СДСМ има коалиција во која има партии од сите етнички заедници и тоа е важно за општеството и граѓаните. Второто е дека носи пратеници плус по некои ...
| | веќе видена | слични

Професорката Тања Каракамишева ја коментира предизборната коалиција меѓу СДСМ и Движењето Беса од аспект на членовите на партијата на експремиерот Зоран Заев. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Можеме да зборуваме и за грешките, и за пропустите, но за едно нешто СДСМ никој не може да го критикува – дека има националистичка реторика. Затоа велам дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот премиер Владо Бучковски во вечерашното гостување на телевизија „Телма“ го изрази своето мислење дека евентуалното добивање на датум за преговори со ...
| | веќе видена | слични

ДУИ немаше формални коалиции ниту со ВМРО-ДПМНЕ ниту пак, со СДСМ за локалните и за претседателските избори, рече во вечерашното гостување во емисијата „Патот ...
| | веќе видена | слични

Заев знае дека ја плати политичката цена кај Македонците за компромисот со Преспански договор и Бугарија и начинот на кој поминаа уставните измени и Законот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 434 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 160 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев во „Само вистина“: СДСМ е во победничка коалиција на партии од сите етнички заедници обединети околу иднината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: