Изнајмување возило преку апликација загадува повеќе од обично возење

На две делници во вкупна должина од стотина километри во Австрија, две години беше дозволено да се вози десет километри побрзо од општиот лимит, значи до 140 ...
| | веќе видена | слични

Месеци наназад германските еколози притискаат да се воведе ограничување по аутобанот, кој е речиси национален симбол поради отсуството на брзински лимит. Сега ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 729 | | | веќе видена

Курсот за проширување на НАТО создава нови линии на поделби, додека светот треба да се обедини во борбата против коронавирусот. Ова се наведува во ...
сите 261 | | | веќе видена

И покрај тоа што вчера ДЗСИ утврди прекршувања во работата на дежурниот лекар Инфективното одделение од Охрид тврди дека 66 годишната пациентка од струшко која ...
сите 158 | | | веќе видена

Кумановец е казнет со 2.000 евра зошто не ја почитувал мерката за самоизолација.Според информациите на Основното јавно обвинителство Куманово, обвинетиот на 18 ...
сите 605 | | | веќе видена

Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, вечерва во емисјата Топ Тема на телевизија Телма објасни дека за секоја една од економските мерки од владиниот сет ќе ...
сите 405 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изнајмување возило преку апликација загадува повеќе од обично возење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: