Бизнис форум во Куманово „Заедно можеме повеќе“


2 копии

Десет нови жени менаџерки на крајот на месецот ќе бидат прогласени за најуспешни за 2019 година. Агенцијата Марили го организира 24. издание на манифестацијата ...
| | веќе видена | слични

Според официјалните податоци на Државниот завод за статистика во последното тромесечје на 2019 стапката на невработеност изнесува 16,6 отсто што е за 3,2 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Успешните политики на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија и Зоран Заев во континуитет се потврдуваат. За тоа говорат и последните податоци на Државниот ...
| | веќе видена | слични

Дали симболиката на Осми март кај нас е доволно сфатена и навистина се практикува или, пак, Македонките празникот го сметаат само за уште еден повод за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Енергетиката, машинската и електро индустријата сè уште се перципираат како „машки” струки. Жени има многу малку и на раководни позиции во компаниите. Во ...
| | веќе видена | слични

Економијата ќе расте побрзо кога ќе има повеќе жени на раководни позиции. Најдобар доказ за ова се скандинавските земји. Во пресрет на 8 март, жените ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стопанската комора на Македонија на почетокот на идната недела ќе биде домаќин на претседателите на стопанските комори од регионот на Западен Балкан, на ...
| | веќе видена | слични

Жени има многу малку и на раководни позиции во компаниите. Во селата продолжува генерациски да се пренесува убедувањето дека „глава" на семејството треба да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По 66 дена, од денеска се укинува полицискиот час во земјата воведен поради коронавирусот.Владата вчера на седница донесе и одлука рестораните и кафулињата ...
сите 502 | | | веќе видена

На 14 април биле дијагностицирани 26 заболени од Ковит 19. На Велигден 37 новозаболени, а само пред два дена беа дијагностицирани 40 инфицирани. Пред месец ...
сите 736 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето на граѓаните, соопшти министерот за ...
сите 253 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 197 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 237 | | | веќе видена

Едно е што мисли власта, а друго е што говорат бројките. Ние немаме успешно справување со кризата кога сме рекордери во регионот по починати лица на милион ...
сите 102 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство – Битола денеска до Основниот суд во Битола поднесе пет предлози за издавање казнени налози против седум лица. Во текот на ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизнис форум во Куманово „Заедно можеме повеќе“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: