Маски и кикирики

1 Што е најразумна реакција на граѓанин, кога ќе чуе од епидемиолог од Институтот за јавно здравство дека еден случај на коронавирус не преставува опасност за ...
| | веќе видена | слични

Управата за финансиско разузнавање тврди дека соодветно постапила по сите предмети што се во нејзина надлежност, а поради доверливоста на информациите не може ...
| | веќе видена | слични

Вработените од Народна банка ќе се преселат во новиот барокен објект дури во март 2021 година. Ова следува по бројни доцнења и анекси за продолжување на ...
| | веќе видена | слични

Силниот ветер што го откорна стиропорот и ја соголе административната зграда на АД МЕПСО не само што откри изведба на градба со сомнителен квалитет, туку и ист ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, а досега бројот на лица кои изразиле желба ...
сите 355 | | | веќе видена

Ставовите на претседателот Стево Пендаровски за настаните од 27 април се кристално јасни на македонската јавност и тие воопшто не зависеа од средбата со ...
сите 315 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев утре заминува за Брисел каде што ќе има средба со претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен. Од Владата ја потврдуваат ...
сите 542 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 113 | | | веќе видена

Додека ние објавуваме скандал со набавка на противпожарна скала од 1.7 милиони евра, двојно повеќе од таа во Загреб, замислете зетот на секретарот на Шилегов ...
сите 185 | | | веќе видена

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ упорно го блокираат Законот со кој државата по цели 80 години ќе добие нов, современ Клинички центар. ВМРО-ДПМНЕ предводена од ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маски и кикирики

Од:
До кого (е-маил):
Порака: