Петревска: Недостаткот на обрасци за пасоши ќе се реши на почетокот од март

Недостаткот на обрасци за пасоши ќе се реши на почетокот од март, вели заменик министерката за внатрешни работи Славјанка Петревска. Според неа тоа што првата ...
| | веќе видена | слични
12 копии
6 копии
3 копии

„Улогата на жените во безбедносните служби“ беше насловена дебатата која по повод Меѓународниот ден на жената – 8 Март се одржа во Полициското одделение ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дополнителниот заменик на министер Славјанка Петровска во пресрет на Меѓународниот ден на жената денеска присуствуваше на јавна дебата ,,Улогата на жената во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И вчера сме имале 120 новозаболени од коронавирусот, се гледа од податоците на Институтот за јавно здравје, кои се објавени денеска. Како што е познато, ...
сите 817 | | | веќе видена

Зоран Заев, Венко Филипче, политичарот Караџовски, односно Комисијата за заразни болести и членовите веќе не знаат каде тераат и загубија компас, односно се ...
сите 275 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 283 | | | веќе видена

Прогнозите се дека ќе имаме поинаква многу подобра слика за состојбата со Ковид-19 во земјава до крајот на оваа недела, но ова го кажувам повторно со резерва ...
сите 222 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 68 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок донесе предлог да биде воведен полициски час во Скопје, Штип, Куманово со Липково и Тетово од утре во 21 ...
сите 66 | | | веќе видена

Иако после 19.00 часот пазарните инспектори треба да бидат придружувани од полицајци, тие на „Боемска улица“ во скопско Дебар Маало, каде што го затекнале ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петревска: Недостаткот на обрасци за пасоши ќе се реши на почетокот од март

Од:
До кого (е-маил):
Порака: