Вирусот ја тресе и економијата

Иако Албанија нема регистрирано случаи на коронавирус, албанската економија почнува да ги чувствува првите негативни ефекти на епидемијата. Претприемачите се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за животна средина на Велика Британија Џорџ Јустис, рече дека супермаркетите го увериле дека имаат план да се спречи евентуален недостиг од храна ...
| | веќе видена | слични

Дел од компаниите чиј производствен процес зависи од компоненти и суровини што се произведуваат во Кина, имаат повремени прекини во производството. Ова е ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Коронавирусот ќе предизвика остар пад во услужниот сектор, туризмот и индустријата, нарушувања во синџирот на снабдување, ослабена побарувачка за стоки и пад ...
| | веќе видена | слични

Тоа го предвидува Бизнис конфедерацијата на Македонија и порачува, Владата, како и сите останати чинители брзо, ефикасно и паметно да делуваат, да ги следат ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Рано е да се зборува за бројки за финансиски штети поради коронавирусот, будно се следи состојбата, а државниот Буџет е во добра кондиција во првите два месеца ...
| | веќе видена | слични

Бизнисот будно ја следи состојбата со коронавирусот. Ширењето на заразата во странство засега нема директно негативно влијание. Рано е да се зборува за ...
| | веќе видена | слични

Бизнисот будно ја следи состојбата со коронавирусот, ширењето на зараза во странство засега нема директно негативно влијание. Покрај пазарот на капитал, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откажани туристички патувања за претстојниот осмомартовски празник, одложени училишни екскурзии, зголемена потрошувачка на одредени производи, откажани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, кажа дека сè уште има слободен капацитет на Клиниката за инфективни болести, имајќи предвид дека исполнетоста е 50 ...
сите 658 | | | веќе видена

Курсот за проширување на НАТО создава нови линии на поделби, додека светот треба да се обедини во борбата против коронавирусот. Ова се наведува во ...
сите 261 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Безбедносната состојба на подрачјето на седумте општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна, информираат од СВР Охрид. – ...
сите 597 | | | веќе видена

Оливер Спасовски, техничкиот премиер на Македонија, на вечерашното гостување во емисијата „Топ Тема“ на Телма рече дека евентуално нови мерки на ограничувања ...
сите 407 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го искоментира предлогот на Заев за кратење на платите во администрацијата и оти на тој начин ќе се заштедело една ...
сите 268 | | | веќе видена

Како дополнување на системот на центрите за јавно здравје кои земаат примероци за тестирање за коронавирус од утре почнуваат со работа мобилните екипи. ...
сите 863 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вирусот ја тресе и економијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: