МИСАЈЛОВСКИ: Железнички ќе ја поврземе Македонија со Грција и Бугарија


Во економската програма на ВМРО ДПМНЕ за претстојните избори, има многу проекти меѓу кои се инфраструктурното поврзување со нашите соседи, поточно правење на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Благодарност на фондацијата "Конрад Аденауер", на Дорис Пак, претседателката на Унија на жени на Европската Народна Партија, што ја имаме оваа можност во овие ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше дел од регионалната женска политичка академија во организација на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ и ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и претседателот на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска учествуваа на првата регионална женска политичка ...
| | веќе видена | слични

Јас сакам еве и од мое име  да се заблагодарам на Конрад Аденауер Фондацијата, да се заблагодарам на Дорис Пак, претседателката на Унија на жени на Европската ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Програмата за живот во Македонија со која СДСМ настапи и со која ги доби гласовите на македонските граѓани на изборите во 2016 година, стана програма за живот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секое препознавање на добрите политики е мотив плус за граѓаните да ги поддржат овие политики и излезат на избори, секако убедени сме на сигурна победа на 12 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во моментов располагаме со 4.500 тестови, а резервите секојдневно се надополнуваат. Ја очекуваме донацијата и од 20.000 китови за тестирање, кои се доволни за ...
сите 672 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 ...
сите 309 | | | веќе видена

Живееме сред епидемија на корона вирус, означен како КОВИД-19. Во моментов влегуваме во најтешката фаза во кога секој ден има некој починат и просечно над 30 ...
сите 477 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 33 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 187 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 86 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИСАЈЛОВСКИ: Железнички ќе ја поврземе Македонија со Грција и Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: