Заев се брани: ВМРО-ДПМНЕ си направи удар сама врз себе со објавените разговори


ВМРО-ДПМНЕ си направи удар сама врз себе со објавување на снимените разговори, изјави на денешната прес-конференција претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Вчера на Јутуб објавени се пет прислушувани телефонски разговори во кои се слуша гласот на пратеникот на ВМРО ДПМНЕ, Антонио Милошоски.   Од судии судии во ...
| | веќе видена | слични

„Како дојдовте така ќе си одите! Ќе те отвориме како пупка… Се слушаме наскоро…“, напиша потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски по синоќешните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот, Оливер Спасовски, изјави дека сите бомби што го поседувало СДСМ се предадени на Специјалното јавно обвинителство. Спасовски ги повика институциите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Техничкиот премиер Оливер Спасовски предмалку на прес-конференција во владата истакна дека разговорите што вчера беа објавени меѓу пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски синоќа на својот Facebook профил напиша дека петте прислушувани разговори што вчера беа објавени на YouTube ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ветувања за правна држава, нулта корупција, за повисоки плати, вложувања во здравството, инфраструктурата, економијата и земјоделството, во младите и поддршка ...
сите 538 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 138 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 133 | | | веќе видена

Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето ...
сите 121 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести денеска ќе разговара за евентуално повторно воведување режим со границите на Србија и Косово или затворање на граничните премини ...
сите 360 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев се брани: ВМРО-ДПМНЕ си направи удар сама врз себе со објавените разговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: