ТРЕТ КВАРТАЛ ОД 2019: Ова се движењата кај останатите финансиски институции

На веб-страницата на Народната банка се објавени редовни статистички соопштенија. Има податоци за позначајни движења кај останатите финансиски институции ...
| | веќе видена | слични

Лиценцираните трговски друштва за чување на државните нафтени резерви Макпетрол, ОКТА, Лукоил и Супертрејд за прв пат во 2020 ќе добијат пари за складовите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Велика Британија е најголем купувач на руското злато. Царинските податоци покажуваат дека Велика Британија лани купила злато вредно 5,33 милијарди американски ...
| | веќе видена | слични

Градски Трговски Центар А.Д. Скопје до Берзата го достави финансискиот извештај. Што може да се види од билансот на успех? Во него се наведува дека во текот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Никако не ми е јасно ова секојдневново барање Министерот Филипче да дадел оставка и тоа ќе било спас од пандемијата. Аман бре луѓе. Човекот со целиот ...
сите 452 | | | веќе видена

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Според извештајот на Институтот за јавно здравје, за период од 19 до 25 октомври, тестирани биле вкупно 13.993 материјали во лабораториите во кои се спроведува ...
сите 434 | | | веќе видена

Единаесет нови случаи на Ковид-19 се регистрирани денеска во Кавадарци, а помеѓу нив е и дете на возраст од една година, кое според Центар за јавно здравје ...
сите 501 | | | веќе видена

За прв пат во политичката историја на македонската демократија, една партија, во случајов СДСМ, на непосредни, директни избори, ќе го избира својот ...
сите 163 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТРЕТ КВАРТАЛ ОД 2019: Ова се движењата кај останатите финансиски институции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: