Околу 2.500 потрошувачи до 31 март треба да излезат на слободниот пазар на електрична енергија

Околу 2.500 правни субјекти треба до 31 март да излезат на слободниот пазарна електрична енергија. Станува збор главно за јавни претпријатија во државна ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Изградбата на примарниот гасовод во земјава е при крај и останува да се доизградат уште триесетина километри од магистралните гасоводи Неготино – Битола и ...
| | веќе видена | слични

За непречена изградба на националниот гасоводен систем, во вкупна должина од 204 километри, во наредниот период се обезбедни финансиски средства во износ од 90 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Регулаторната комисија за енергетика предлага секој парно корисник задолжително да мора да вгради калориметар, кој ќе може да го исплаќа на рати. Комисијата ...
| | веќе видена | слични

Колку сте се грееле, толку ќе платите. Ако сакате потопли домови, ќе мора повеќе да го одврзете ќесето, во спротивно, ќе ви биде малку поладно. Иако е можеби ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги предлага измени во Законот за градење со што ќе се обезбеди задолжително при издавање на одобрението за ...
| | веќе видена | слични

Регулаторна комисија за енергетика бара во Законот за градење, при издавање на одобрение за градба, покрај урбанистички план, точно да биде наведено со што ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 434 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 160 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Околу 2.500 потрошувачи до 31 март треба да излезат на слободниот пазар на електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: