Сообраќајка на булевар „Туристичка“, повредена 45-годишна жена

3 копии
8 копии

Дваесет и седумгодишник од тетовска Брвеница е повреден попладневво откако со неговото возило излетал од коловозната лента на автопатот Скопје-Тетово. – Околу ...
| | веќе видена | слични

Двајца работници се здобиле со повреди откако паднале од скеле. -Вчера во 11:00 часот во СВР Тетово било пријавено дека, работејќи на фасада на станбена зграда ...
| | веќе видена | слични
11 копии
6 копии
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 534 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од ...
сите 80 | | | веќе видена

Министерствата за внатрешни работи и здравство предлагаат за престојните велигденски празници, полицискиот час во државата, воведен заради пандемијата корона ...
сите 240 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 367 | | | веќе видена

Може да биде и тешко да се исполни условот за задржување на сите вработени до септември кој го бара државата од фирмите за да им субвенционира минимална плата ...
сите 312 | | | веќе видена

И покрај постојаното заострување на мерките, МВР секојдневно информира за прекршувања на полицискиот час Заострениот полициски час, кој почнува пет часа порано ...
сите 30 | | | веќе видена

Земјоделците ќе можат да ги обавуваат работните обврски на своите земјоделски површини и за време на забраната за движење без да вадат дозвола, додека ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќајка на булевар „Туристичка“, повредена 45-годишна жена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: