Охридска банка ја одложи закажаната седница на Собранието на акционери

Охридска банка ги извести своите акционери дека се одложува седницата на закажаното Собранието на акционери, а се повлекуваат и сите материјали што таму ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Една најуспешните македонски компании, регионалниот фамрацевтски гигант скоспки Алкалоид АД соопшти дека ќе исплатува дивиденда за акциите во компанијата за ...
| | веќе видена | слични

Иако можат да бидат и повеќе од среќни и задоволни од профитите што лани ги остварија, македонските банкари, генерално, сепак немаат причини да отворат ...
| | веќе видена | слични

Адора инженеринг, фирмата на Ванчо Чифлиганец го зголеми учеството во капиталот на Комерцијална банка АД Скопје. Банката соопшти дека компанијата се стекнала ...
| | веќе видена | слични

Комерцијална банка АД Скопје преку соопштение на Македонска берза ја известува јавноста дека дека во изминатиот период преку берзански трансакции правното ...
| | веќе видена | слични

Комерцијална банка во врска со наводите на текстот објавен во Плусинфо со наслов „Кои се староновите членови на Надзорниот одбор на Комерцијална банка?“ , ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На денешната прес конференција Тера телевизија го праша министерот за здравство Венко Филипче каква е подготвеноста на Клиниката во Битола ( кадровски и со ...
сите 771 | | | веќе видена

Северна Македонија утре за прв пат ќе учествува на состанокот на НАТО како полноправна членка како другите 29 земји во Алијансата. Поради состојбата со ...
сите 62 | | | веќе видена

Сите пациенти кои се детектираат како позитивни на тестовите на анти тела кои ги прави Систина, задолжително треба да направат тест за присуство на вирусот во ...
сите 180 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 295 | | | веќе видена

Концептот за одложување на кредитите е добар, и тоа е помошта што треба на граѓаните и на фирмите да им ја понудиме во овој момент. Тоа е помош од државата, ...
сите 550 | | | веќе видена

Кочанската полиција поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против лице од Кочани кое на социјалните мрежи проширило лажна вест дека е ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охридска банка ја одложи закажаната седница на Собранието на акционери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: