Владата на вонредна седница ќе одлучува за одложување на сите јавни манифестации и собири во земјата


Здравствените власти бараат одложување на сите јавни собири и манифестации во следниот период како превенција од корона вирусот. За нивното барање, на вонредна ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Двајцата нови дијагностицирани пациенти позитивни на коронавирус се сопружници од село во близина на Дебар коишто во нашата земја пристигнале од Бреша, Северна ...
| | веќе видена | слични

Владата по вчерашната седница излезе со препорака до 13 март да се ограничат јавните настани со гости од странство, да нема поголеми јавни собири, а спортските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Два нови случаи на заразени со корона вирус. Станува збор за брачен пар од Дебар на возраст од 62 и 68 кој пред 10 дена со автобус од Бреша, Италија влегол во ...
| | веќе видена | слични

По прес-конференцијата министерот Филипче преку статус на Фејсбук информираше за новите заболени од коронавирус.Тој напиша дека достојбата на двајцата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Двата нови потврдени случаи на лица заразени со коронавирусот се сопружници од Дебар едниот на 62, другиот на 68-годишна возраст кои во нашата земја стигнале ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше дека двата нови дијагностицирани пациенти позитивни на корона вирус ...
| | веќе видена | слични

Откако министерството за здравство информираше дека се регистрирани два нови случаеви на коронавирус на вонредна прес-конференција Венко Филипче соопшти дека ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната 14 седница го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство да се продолжи препораката за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 548 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 185 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата на вонредна седница ќе одлучува за одложување на сите јавни манифестации и собири во земјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: