ВМРО-ДПМНЕ: Лидерот на БЕСА за лидерот на СДСМ тврди дека е измамник


2 копии

Коалиција СДСМ-Беса претендира да освои најмногу мандати во 6-та изборна единица која е генерално мерило за легитимитетот пренесен од гласачите Албанци, изјави ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и Беса попладнево на првата прес-конференција на македонски и на албанска јазик,истакнаа дека се прават изборните листи и се разгледува потесниот круг на ...
| | веќе видена | слични

Генералните секретари на новата коалиција СДСМ и Беса попладнево ја одржаа првата прес-конференција на македонски и на албанска јазик. Љупчо Николовски и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Покрај изборот на кандидати кои би се нашле на листите за пратеници за претстојните предвремени парламентарни избори на 12 април, во СДСМ паралелно се одвиваат ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и Беса и официјално на првата македонско албанска заедничка пресконференција ја информираа јавноста дека се прават изборните листи и веќе се разгледува ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Љупчо Николовски: Повод за денешната работна средба е операционализација на нашата коалициска соработка согласно потпишаниот договор, а во фокус на ...
| | веќе видена | слични

Генералните секретари на СДСМ и БЕСА, кои неодамна ја официјализираа предизборната коалиција денеска на работен состанок ги утврдуваат последните детали од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ѕвездата на англискиот првак ги постигна единствените два гола на „Гордиот албион“ во досегашните три меча од Европското првенство. ЕВРО 2020 Англија со две ...
сите 92 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 860 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Хрватска по одличниот настап во второ полувреме на „Хемпден парк“ ја победи Шкотска со 3-1 и на тој начин обезбеди пласман во ...
сите 127 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски, заменик-министерот за финансии, денеска рече дека со Намалувањето на Данокот на додадената вредност од 18 на 5 отсто на сметките за ...
сите 287 | | | веќе видена

Колку ги чини граѓаните на Македонија политиката на Зоран Заев: Буџетскиот дефицит (повеќе потрошени пари од собрани) за периодот од 1 јануари 2021 до 22 јуни ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Лидерот на БЕСА за лидерот на СДСМ тврди дека е измамник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: