Во Белгија ЌЕ ВЕ КАЗНАТ ако носите заштитна маска и НЕ СЕ ЕДИНСТВЕНИ ВО ЕВРОПА

Носењето заштитни маски на јавни места што го покриваат лицето не е легално во Белгија, велат правниците, потсетувајќи дека прекршување на законот предвидува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ниту едно лице кое е на боледување не смее да се појави на своето работно место, а особено не лице кое е позитивно на Ковид и е во изолација-неговото ...
сите 725 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски нема повеќе ништо, целиот свој имот го префрлил на име на неговите малолетните деца. На нивно име се ...
сите 314 | | | веќе видена

Основниот кривичен суд во Скопје го прифати предлогот на Јавното обвинителство и на останатите две лица опфатени со истрагата за набавка на софтвер, им ...
сите 171 | | | веќе видена

Иле Стрезоски од Брвеница кој доби срце од почината девојка Верица Белчовска од Берово, се чувствува добро и полека заздравува на Клиниката за кардиохирургија. ...
сите 204 | | | веќе видена

Србија надмина три милиони дадени дози на вакцини, а наскоро ќе има над 1,8 милиони дадени ревакцинации, рече претседателот на Србија, Алесандар Вучиќ.– Во ...
сите 474 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска ...
сите 182 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

ОСТАНУВААТ НА СИЛА РЕСТРИКЦИИТЕ За Велигден и Бајрам ќе имаме полициски час од 21 до 5 часот изутрина. Главниот кризен координативен штаб на денешната седница ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Белгија ЌЕ ВЕ КАЗНАТ ако носите заштитна маска и НЕ СЕ ЕДИНСТВЕНИ ВО ЕВРОПА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: