СДСМ и БЕСА постигнаа договор за предизборна коалиција


6 копии

Покрај изборот на кандидати кои би се нашле на листите за пратеници за претстојните предвремени парламентарни избори на 12 април, во СДСМ паралелно се одвиваат ...
| | веќе видена | слични

Со чесна и одговорна понуда победничката коалиција СДСМ-Беса претендира да освои најмногу мандати во 6-та изборна единица која е генерално мерило за ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и Беса и официјално на првата македонско албанска заедничка пресконференција ја информираа јавноста дека се прават изборните листи и веќе се разгледува ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Љупчо Николовски: Повод за денешната работна средба е операционализација на нашата коалициска соработка согласно потпишаниот договор, а во фокус на ...
| | веќе видена | слични

Генералните секретари на СДСМ и БЕСА, кои неодамна ја официјализираа предизборната коалиција денеска на работен состанок ги утврдуваат последните детали од ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи вели дека и тој се залага за етнички мешана коалиција, ама не по теркот на коалицијата СДСМ-Беса. Тачи во гостување за косовска Т7 ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на БЕСА, Аријанит Хоџа, на заедничка прес-конференција со првиот оперативец на СДСМ, Љупчо Николовски, истакна дека оваа коалиција ќе ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека сега се вртат телефони за да се види зошто почината од струшко не била примена на Инфективното одделение во охридската болница, постои еден друг ...
сите 193 | | | веќе видена

Фото: Фактор (Вангел Тануровски) Најпрометните крстосници, булевари, градскиот парк, градскиот плоштад денеска беа празни среде бел ден во главниот град. Од 16 ...
сите 256 | | | веќе видена

Средства за заштита има доволно. Имавме доволно количина и на маски и на раквици и на заштитна опрема и ги имаме и сега. Факт е дека тие маски, таа заштитна ...
сите 437 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ рече дека државата треба да испрати економски јасна порака за бората против епидемијата на коронавирус , дека секој ...
сите 288 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 133 | | | веќе видена

Го одврзаа ли ќесето бизнисмените блиски до власта за справување со кризата од корона вирусот? Или уште подиректно дали, како и колку пари дадоа на пример ...
сите 240 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 136 | | | веќе видена

Двајца малолетници се меѓу луѓето кои тетовската полиција ги откри дека не го почитуваат полицискиот час по што се приведени во полициска станица. Покрај нив, ...
сите 349 | | | веќе видена

Земјите членки конечно се согласија за почеток на преговори со Северна Македонија. Ова не е само уште една одлука на ЕУ, ова е одлука за почеток на преговорите ...
сите 336 | | | веќе видена

Владата денеска на седница ја разгледа и усвои Информација за регионалните и ЕУ активности со цел олеснување на транспортот и трговијата на стоки по појавата ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ и БЕСА постигнаа договор за предизборна коалиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: