Негативен резултатот на последното лице што денеска беше тестирано за коронавирус


Тестовите на лицето за кое попладнево се чекаа резултатите се негативни на коронавирусот, соопшти Министерството за здравство. -Резултатите на лицето ...
| | веќе видена | слични
10 копии

До 13 март се продолжува препораката за ограничување на поголеми јавни собири и настани со гости од странство како и препораката спортските натпревари да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
15 копии

Владата на Република Северна Македонија на денешната 14.седница го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство да се ...
| | веќе видена | слични

Група туристи од Јапонија и Сингапур се очекува да пристигнат во Македонија преку граничниот премин Деве Баир денеска . На граница ќе бидат пречекани од ...
| | веќе видена | слични

Нема нови тестирани пациени за коронавирус (КОВИД-19) во изминатото деноноќие, изјави министерот за здравство Венко Филипче. Единствената пациентка заразена со ...
| | веќе видена | слични

На седницата, како што соопшти владината прес-служба, министерот за здравство Венко Филипче информираше за актуелната состојба со корона вирусот во земјата, и ...
| | веќе видена | слични

Во текот на изминатото деноноќие нема нови тестирани за коронавирусот на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби. Состојбата на пациентката со ...
| | веќе видена | слични

Иако се очекува помасовен влез во земјава на наши државјани кои работат во Италија, каде е засега најголемото жариште на коронавирусот во Европа, а многу од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коронавирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци, се работи на вакцина, а дотогаш ќе биде ...
сите 687 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Во моментов располагаме со 4.500 тестови, а резервите секојдневно се надополнуваат. Ја очекуваме донацијата и од 20.000 китови за тестирање, кои се доволни за ...
сите 448 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 165 | | | веќе видена

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 ...
сите 309 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 187 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Негативен резултатот на последното лице што денеска беше тестирано за коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: