Рудникот Живојно живнува пред избори


Генералниот директор на ЕСМ Васко Ковачевски денеска на прес конференција зборуваше за работењето на тогашното ЕЛЕМ кога директор бил Христијан Мицковски. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот директор на АД ЕСМ Васко Ковачевски го обвинува неговиот претходник Христијан Мицкоски за неодговорно и недомаќинско работење за време на водењето ...
| | веќе видена | слични

-Мицкоски ќе влезе во историјата како директор кој купил увозна струја по астрономско високи цени. Во јануари 2017 година увезе струја по цена и до 240 евра за ...
| | веќе видена | слични

После паниката и стравот кој се јави во Битола и Кичево по помпезно најавената Агенда 20-24 изработена од бившиот вицепремиер, како и брза енергетска ...
| | веќе видена | слични

Во време кога Термоцентралата Осломеј работи многу малку, таму и понатаму се вработува нови работници. Само оваа година имало стотици нови вработувања, додека ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ сподели статус на својот Фејсбук профил во кој пишуваат дека Шампионите во енергетиката се премислија и преку ноќ ги ...
| | веќе видена | слични

Хидроцентралите работата со намален капацитет односно само со 60% од својата сила, зашто имаме сушна годинава, а акумулациите се одржуваат на еколошкиот ...
| | веќе видена | слични

Темен чад деновиве се надвиснува над Кичево и околината. Причината е што два дена со полн капацитет работи термоелектраната Осломеј. Електраната користи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски денеска е на средби со жители во скопската општина Гази Баба.„Ние сме на потег, да си ја сочуваме сигурноста и да ...
сите 386 | | | веќе видена

Мора да продолжиме по правиот пат, не смееме да скршнеме од него, тоа е наша заедничка задача, порача синоќа претседателот на СДСМ на Централната трибина на ...
сите 160 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 12 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена

Анкета на унгарската агенција Нежопонт покажа дека владејачката партија Фидеж на премиерот Виктор Орбан ужива голема предност пред опозицијата. Според анкетата ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рудникот Живојно живнува пред избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: