СДСМ и БЕСА ја договорија предизборната коалиција


6 копии

Покрај изборот на кандидати кои би се нашле на листите за пратеници за претстојните предвремени парламентарни избори на 12 април, во СДСМ паралелно се одвиваат ...
| | веќе видена | слични

Со чесна и одговорна понуда победничката коалиција СДСМ-Беса претендира да освои најмногу мандати во 6-та изборна единица која е генерално мерило за ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и Беса и официјално на првата македонско албанска заедничка пресконференција ја информираа јавноста дека се прават изборните листи и веќе се разгледува ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Љупчо Николовски: Повод за денешната работна средба е операционализација на нашата коалициска соработка согласно потпишаниот договор, а во фокус на ...
| | веќе видена | слични

Генералните секретари на СДСМ и БЕСА, кои неодамна ја официјализираа предизборната коалиција денеска на работен состанок ги утврдуваат последните детали од ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи вели дека и тој се залага за етнички мешана коалиција, ама не по теркот на коалицијата СДСМ-Беса. Тачи во гостување за косовска Т7 ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на БЕСА, Аријанит Хоџа, на заедничка прес-конференција со првиот оперативец на СДСМ, Љупчо Николовски, истакна дека оваа коалиција ќе ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 622 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Kај 127 лица заразени од коронавирусот ковид-19 се присутни коморбидитети, односно хронични здравствени состојби, се наведува на заклучно со податоците за ...
сите 524 | | | веќе видена

Владата на предлог на Комисијата за заразни болести во рамки на Министерството за здравство и Генералниот кризен штаб, донесе одлука за забрана за движењето за ...
сите 377 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека во овие моменти е да се покаже хуманост и да се дејствува, секој во рамки на своите можности и средства со кои располага и ...
сите 139 | | | веќе видена

На дебатата најавени се обраќања на претседателот на државата Стево Пендаровски, техничкиот премиер Оливер Спасовски и шефот на канцеларијата за врски на НАТО ...
сите 217 | | | веќе видена

Во функција е првиот кол центар за поддршка на бизнисот и на граѓаните за сите економските прашања во услови на справување со кризата. Компаниите и физичките ...
сите 393 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ и БЕСА ја договорија предизборната коалиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: