Одбраната на Боки 13 ги предложи Јовче Ременски, Сергеј Варошлија и Дејан Панделески за сведоци во „Рекет“


Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
| | веќе видена | слични

Српскиот продуцент сведочеше дека на Боки 13 му давал пари повеќе пати професионално, но и приватно. Радуловиќ кажа дека кога Јовановски му кажал дека ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денешниот сведок во „Рекет“, Александар Радуловиќ, инаку сопруг на текстописецот Марина Туцаковиќ, потврди дека во Боки 13 видел голем потенцијал за успех во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На денешното рочиште за случајот „Рекет” одбраната на обвинетиот Бојан Јовановски изведе докази со кои се обидува да го докаже потеклото на парите со кои ...
| | веќе видена | слични

Одбраната на второобвинетата во „Рекет“ Катица Јанева најави дека при презентација на нивните докази, од судот ќе побараат на одредени рочишта јавноста да биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тепачите од Штип обвинението ќе го чекаат во затворот во Куманово. Судија на претходна постапка го прифати барањето на штипското обвинителство насилниците од ...
сите 174 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 269 | | | веќе видена

Европската унија подготвува економски план за развој на земјите од Западен Балкан што ќе биде претставен на Самитот ЕУ-Западен Балкан што треба да се одржи во ...
сите 361 | | | веќе видена

Во вторникот остварив телефонски разговор со премиерот на Република Словенија и лидер на нашата сестринска партија СДС, Јанез Јанша. Разменивме мислења и ...
сите 329 | | | веќе видена

Утре и задутре повеќе полиција на улиците. Полицискиот час во сабота и недела започнува од 16 часот и трае до утре дента до пет наутро. Минатиот викенд МВР ...
сите 570 | | | веќе видена

Во ова тешко време кога сите се соочуваме со последиците од коронавирусот, државата прави се да се спаси секое едно работно место, секоја компанија и да ...
сите 550 | | | веќе видена

Во САД во последните 24 часа од корона вирус починале 1.169 лица соопштил американскиот Универзитет Џонс Хопкинс и додал дека тоа е досега најголем број на ...
сите 676 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 32 | | | веќе видена

Министерството за здравство објави денеска дека вкупниот број на позитивни велешани на коронавирусот изнесува осум. Според оваа евиденција во изминатите 24 ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одбраната на Боки 13 ги предложи Јовче Ременски, Сергеј Варошлија и Дејан Панделески за сведоци во „Рекет“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: