Магацин и возило изгореа во пожар во охридско Велгошти

Три дена по пожарите во Арачиново и во близина на Сопшите, кај Водно, никој од надлежните не соопштува дали има осомничени и што со нив, кој ги подметнал и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии
2 копии

Во атарот на село Костурино попладнево околу 15:20 часот избувна пожар во кој е зафатена сува трева и нискостеблеста шума, информираат од Територијалната ...
| | веќе видена | слични

Гори нискостеблеста шума во Сопиште. Жител кога се вратил од работа видел и го пријавил пожарот. Уште едно противпожарно возило се упати кон пожарот, горело и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во Куманово досега се регистирани 85 случаи на заболени лица од коронавирус. Само во текот на вчерашниот ден се забележани 23 нови случаи. Општина Куманово ...
сите 698 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 249 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и министерот за надворешни работи Никола Димитров упатија честитки по ...
сите 222 | | | веќе видена

Мерката ограничување на движењето од нејзиното воведување во земјава не го почитувале 1322 лица, констатирани се 10 прекршувања на решенијата за изолација и ...
сите 226 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Магацин и возило изгореа во пожар во охридско Велгошти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: