ВО ЖИВО: Прес - конференција на Венко Филипче


13 копии

Владата на Република Македонија на денешната 14.седница го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство да се продолжи ...
| | веќе видена | слични

Нема нови тестирани пациени за коронавирус (КОВИД-19) во изминатото деноноќие, изјави министерот за здравство Венко Филипче. Единствената пациентка заразена со ...
| | веќе видена | слични

На седницата, како што соопшти владината прес-служба, министерот за здравство Венко Филипче информираше за актуелната состојба со корона вирусот во земјата, и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на изминатото деноноќие нема нови тестирани за коронавирусот на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби. Состојбата на пациентката со ...
| | веќе видена | слични

Иако се очекува помасовен влез во земјава на наши државјани кои работат во Италија, каде е засега најголемото жариште на коронавирусот во Европа, а многу од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека фудбалскиот натпревар Македонија-Косово, би требало да се одигра без публика, бидејќи се очекуваат и гости од ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 6. март 2020 (ИНПРЕС) – Министерот за здравство, д-р Венко Филипче, на редовната прес конференција за состојбата со корона вирусот, информираше дека во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче одржа прес-конференција во Владата, на која информираше за моменталната состојба со коронавирусот. -Во текот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 629 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 242 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Финансиска поддршка за претпријатијата од приватниот сектор за исплата на плати за своите вработени во висина од 14.500 денари за месеците април и мај, кратење ...
сите 451 | | | веќе видена

Шефот на италијанскиот здравствен институт, д-р Силвио Брусаферо, изјави дека епидемијата со коронавирусот го достигнала својот врв во земјата и сега треба да ...
сите 878 | | | веќе видена

Како дополнување на системот на центрите за јавно здравје кои земаат примероци за тестирање за коронавирус од утре почнуваат со работа мобилните екипи. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО ЖИВО: Прес - конференција на Венко Филипче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: