Во Италија од новиот коронавирус починаа 14, а заразени се 528 луѓе


Кинеските власти со голема доза на оптимизам најавија дека до крајот на март не очекуваат нови случаи на коронавирус дури и во градот Вухан кој беше најголемо ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Смртоноснииот коронавирус во САД се шири брзо и досега има над 200 потврдени случаи на болеста, додека властите на сојузните држави прават напори да се спречи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бројот на починати лица од коронавирусут во САД се зголеми на 12. Од 12 починати, 11 се од Вашингтон и еден е од Калифорнија, пренесува Ројтерс Коронавирусот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светската здравствена организација (СЗО) ги предупреди земјите дека кризата со коронавирусот не ја сфаќаат доволно сериозно, додека бројката заразени низ ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на САД, Мајк Пенс, призна дека администрацијата на Трамп нема да успеа да испорача еден милион комплети за тестирање на коронавирус оваа ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот зазема епидемиски размери во САД, каде веќе има повеќе од 200 регистрирани лица на кои им е дијагностициран овој вирус. Властите на сојузните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уредбата со законска сила со која треба да биде укинато годишното финансирање на политичките партии, односно оние 4,5 милиони евра кои треба да им се исплатат ...
сите 257 | | | веќе видена

Охрид, 30. март 2020 (Inpress) – Основното јавно обвинителство од Охрид, до надлежниот суд во Охрид, достави предлог за издавање казнен налог против едно лице ...
сите 259 | | | веќе видена

Македонското знаме, од денеска, заедно со знамињата на останатите 29 членки на Алијансата, се вее пред седиштето на НАТО во Брисел. Ова е историски момент за ...
сите 307 | | | веќе видена

Конфедерација на слободни синдикати на Македонија предлага анти кризни мерки за борба против ковид -19, нивното соопштение ви го пренесуваме во целост: ...
сите 192 | | | веќе видена

Во сите држави од регионот властите воведоа слични мерки околу ограничувањето на движењето за спречување на ширењето на коронавирусот. Полициски час нема во ...
сите 161 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако ...
сите 112 | | | веќе видена

По воведувањето на мерките за спречување и ширење на коронавирусот во саботата и во неделата граѓаните го доживеаја најдолгиот полициски час. Посебно вчера ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Италија од новиот коронавирус починаа 14, а заразени се 528 луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: